Mbi 1 mijë gjoba në trafik brenda javës në Rajonin e Gjilanit

Kronikë e zezë

Mbi 1 mijë gjoba në trafik brenda javës në Rajonin e Gjilanit

Më: 27 janar 2023 Në ora: 10:31
Foto ilustrim

Njësia Rajonale e Komunikacionit Rrugor dhe Stacionet Policore të Drejtorisë Rajonale të Policisë në Gjilan, gjatë periudhës kohore 20.01.2023-26.01.2023 në vazhdën e implementim i Planeve Operativ “Siguria në trafikun rrugor” dhe “Sezoni dimëror”, kanë realizuar aktivitete në zonën e përgjegjësisë që mbulon shtatë komuna.

Gjatë kësaj periudhe janë shqiptuar njëmijë e njëqind e katër (1104) gjoba për kundërvajtësit të cilët kanë rënë ndesh me ligjin për rregullat e trafikut rrugor.

Po ashtu në kuadër të këtyre planeve janë ndërmarr aktivitete edhe në:

• Hetim i tetëmbëdhjetë (18) aksidenteve të komunikacionit me dëme materiale,

• Hetim i trembëdhjetë (13) aksidente të komunikacionit me të lënduar,

• Konfiskuar nëntë (9) patentë shofer.

Njësitet Policore të Drejtorisë Rajonale të Policisë Gjilan kanë mbajtur dhe vazhdojnë të mbajnë pika të shumta të kontrollit të automjeteve me qëllim të prezencës sa më të madhe në terren dhe parandalimit të aksidenteve të komunikacionit rrugor, me theks të veçantë të aksidenteve me fatalitet.

Drejtoria Rajonale e Policisë në Gjilan, inkurajon mediat dhe qytetarët që për të gjitha kundërvajtjet mund të njoftojnë stacionin më të afërm të Policisë, apo përmes aplikacionit digjital “Lajmëro Policinë’’, E-mail: [email protected] dhe numrat kundestarë:192; 0385045047001.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat