Rrahje masive në Fushë Kosovë, lëndohen tre persona

Kronikë e zezë

Rrahje masive në Fushë Kosovë, lëndohen tre persona

Më: 2 shkurt 2023 Në ora: 09:39
Foto ilustrim

Tre persona janë sulmuar fizikisht pas një përleshje mes dy grupeve.

Në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës, bëhet e ditur se rasti ka ndodhur të mërkurën rreth orës 19:40 në rrugën “Naim Syla”, Bresje në Fushë Kosovë.

Sipas raportit të policisë thuhet se gjatë përleshjes dyshohet se njëri prej tyre ka shtënë me armë zjarri në ajër por pa lëndime, me ç ‘rast në vend- ngjarje është gjetur një gëzhojë dhe një pistoletë.

“Pas një përleshje në mes të dy grupeve ku dy të dyshuarit meshkuj kosovar i kanë sulmuar fizikisht tre viktimat meshkuj kosovar. Gjatë përleshjes dyshohet se njëri prej tyre ka shtënë me armë zjarri në ajër  por pa lëndime, me ç ‘rast në vend ngjarje është gjetur një gëzhojë dhe një pistoletë”, thuhet në raport.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat