Punëtori bie nga një objekt ndërtimi, arrestohen pronarët e kompanive

Kronikë e zezë

Punëtori bie nga një objekt ndërtimi, arrestohen pronarët e kompanive

Më: 5 shkurt 2023 Në ora: 09:25
Foto ilustrim

Një punëtor është lënduar dje në Fushë-Kosovë, pasi ka rënë nga lartësia e një objekti të ndërtimit. Lidhur me rastin, janë arrestuar dy burra, pronarë të kompanive punëkryese.

I lënduari është dërguar për tretman mjekësor në QKUK.

“Një mashkull kosovar, ka rënë nga lartësia e një objekti në ndërtim, duke pësuar lëndime të rënda trupore. Viktima është dërguar për trajtim mjekësor në QKUK.

Në vendin e ngjarjes përveç njësive policore, ka dalë edhe prokurori si dhe inspektori i punës. Lidhur me rastin janë arrestuar dy meshkuj kosovar, pronar të kompanive punë kryese dhe të njëjtit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje.”, ka bërë të ditur Policia.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat