I konfiskohet një armë zjarri të dyshuarit 18-vjeçar në Mitrovicë

Kronikë e zezë

I konfiskohet një armë zjarri të dyshuarit 18-vjeçar në Mitrovicë

Më: 18 mars 2023 Në ora: 08:41
Ilustrim

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë mbrëmjes së 17 marsit në Mitrovicë kanë konfiskuar një armë zjarri.

“Konfiskimi i armës nga i dyshuari është realizuar në rrugën “Ibri” në Mitrovicë, pasi që gjatë kontrollit te i dyshuari është gjetur në posedim dhe i është konfiskuar një armë e llojit pistoletë”, njofton Policia e Kosovës.

Policia njofton se në cilësi të të dyshuarit është intervistuar R. F.,18 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës, i njëjti pas intervistimit me urdhër të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt.

“Ndaj tij është iniciuar rast për veprën penale ’Mbajtje në pronësi, kontroll dhe posedim i paautorizuar i armëve’’, thuhet në njoftim.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat