Arrestohet një burrë në Gjilan, ishte në kërkim

Kronikë e zezë

Arrestohet një burrë në Gjilan, ishte në kërkim

Më: 24 mars 2023 Në ora: 10:24
Ilustrim

Policia ka bërë të ditur se kanë arrestuar një burrë në Gjilan dhe i njëjti ishte në kërkim.

Sipas njoftimit të policisë bëhet e ditur se i njëjti është dërguar në mbajtje dhe i është bastisur shtëpia.

“Gjatë kontrollimit tek i dyshuari nga zyrtarët policor është gjetur dhe konfiskuar një revole e tipit Gardinof e kalibrit 7.65 mm, një fishek i kalibrit 7.65 mm, një karikator dhe një brisk si dëshmi për gjykatën. I dyshuari pas arrestimit është intervistuar në prezencë të avokatit mbrojtës”.

“Në lidhje me rastin është njoftuar Prokurori i Shtetit i cili ndaj të dyshurit ka lëshuar masën e ndalimit për 48 orë dhe rasti me kallëzim penal do të përcillet në Prokurorinë Themelore” thuhet në njoftim.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat