Arrestohet 16 vjeçari në Kaçanik, po mbante me vete armë dhe fishekë

Kronikë e zezë

Arrestohet 16 vjeçari në Kaçanik, po mbante me vete armë dhe fishekë

Më: 22 shtator 2023 Në ora: 16:56
Foto nga vendi i ngjarjes

Policët e stacionit në Kaçanik, sot rreth orës 14:40 në lagjen ‘’Dushkajë’’ kanë ndaluar personin SH.K, i moshës 16 vjeçar, tek i cili është gjetur një armë zjarri (pistoletë) me tre fishekë.

I dyshuari është shoqëruar në stacionin e policisë në Kaçanik dhe pas intervistimit nga policët hetues, me vendim të prokurorit për të mitur nga Prokuroria Themelore në Ferizaj, është liruar për procedurë të rregullt të mëtejme hetimore.

Arma që po posedonte i mituri, është konfiskuar.

Rasti është cilësuar si “Armëmbajtje pa leje”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat