Policia ndalon pesë persona në Leposaviq, kishin hyrë ilegalisht nga Serbia

Kronikë e zezë

Policia ndalon pesë persona në Leposaviq, kishin hyrë ilegalisht nga Serbia

Më: 1 tetor 2023 Në ora: 08:55
Leposaviq

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka ndaluar pesë persona në Leposaviq, pasi të njëjtit kishin kaluar ilegalisht kufirin Serbi-Kosovë.

Rastet kanë ndodhur ditën e shtunë.

“Njësitet policore kanë ndaluar dy të dyshuar-a (një mashkull dhe një femër) kosovar-e, nën dyshimin se të njëjtit kanë kryer veprën e cekur, duke kaluar kundërligjshëm nga territori i Serbisë në territorin e Republikës së Kosovës. Në konsultim me prokurorin, të dyshuarit pas intervistimit janë liruar në procedurë të rregullt”, bëhet e ditur në njoftim.

Ndërsa në rastin tjetër, Policia njofton se ishin tre të dyshuar.

“Leposaviq 30.09.2023 – 15:20. Njësitet policore kanë ndaluar tre të dyshuar-a (dy meshkuj dhe një femër) kosovar -e, me veturën me të cilën ishin duke qarkulluar, nën dyshimin se të njëjtit ka kryer veprën e cekur, duke kaluar kundërligjshëm nga territori i Serbisë në territorin e Republikës së Kosovës. Në konsultim me prokurorin, të dyshuarit pas intervistimit janë liruar në procedurë të rregullt”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat