Aksident i rëndë në Shkabaj - Bota Sot
Aksident i rëndë në Shkabaj

Kronikë e zezë

Aksident i rëndë në Shkabaj

Më: 8 korrik 2013 Në ora: 10:54

Një person ka humbur jetën dhe pesë te tjerë kanë marrë lëndime trupore në një aksident trafiku që ka ndodhur mbrëmë në fshatin Shkabaj të Prishtinës.
Policia bënë të ditur se në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, mbrëmë rreth orës 21:00, ka ndodhur një aksident midis dy veturave civile. Si pasojë e aksidentit një femër kosovare-shqiptare ka ndërruar jetë dhe pesë persona tjerë kanë pësuar lëndime trupore.
Të lënduarit janë dërguar në tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit trupi i pajetë është dërguar për obduksion, ndërsa drejtuesi i automjetit mashkull K-shqiptar është dërguar në mbajtje

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat