Shpëtohen dy pushues, rrezikuan të mbyteshin - Bota Sot
Shpëtohen dy pushues, rrezikuan të mbyteshin

Kronikë e zezë

E enjte, 18 tetor 2018

Shpëtohen dy pushues, rrezikuan të mbyteshin

Më: 13 gusht 2016 Në ora: 20:05
Bregdeti shqiptar

Dy pushues janë shpëtuar nga policia kufitare e Vlorës. Një 36-vjeçar nga Tirana dhe një 31-vjeçar nga Fieri po lundronin me një gomone të vogël.

Për shkak të rrymave të forta të erës dhe dallgëve të fuqishme të detit, ata janë larguar rreth 2 km larg bregut.

Policia kufitare është njoftuar rreth orës 16:30 dhe i ka gjetur dy pushuesit, që jetojnë në Itali, përballë lokalit të Zvërnecit.

Kur i ka gjetur policia ata po rrezikonin që të mbyteshin. Pas iu është dhënë ndihma mjekësore, janë në gjendje të mirë shëndetësore.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test