Lëvizte me motor pa dokumente, procedohet penalisht 43-vjeçari nga Berati - Bota Sot
Lëvizte me motor pa dokumente, procedohet penalisht 43-vjeçari nga Berati

Kronikë e zezë

Lëvizte me motor pa dokumente, procedohet penalisht 43-vjeçari nga Berati

Më: 17 tetor 2017 Në ora: 13:17
Ilustrim

Policia e Beratit ka proceduar penalisht në të ri pasi po drejtonte mjetin e tij, motorcikletën pa targë dhe pa dokumente.

Personi i proceduar penalisht është shtetasi më inicialet K.K, 43 vjeç, banues në Urën Vajgurore, ai është kapur në rrugën dytësore Goriçan – Samaticë nga shërbimet e policisë rrugore duke drejtuar motorçikletën tip “YAMAHA”, i pa pajisur me targë, dokumente si dhe kishte ndërhyrë në numrin e shasisë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprën penale “Trafikimi i mjeteve motorike”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test