Braktisin foshnjën, arrestohen burrë e grua në Prishtinë - Bota Sot
Braktisin foshnjën, arrestohen burrë e grua në Prishtinë

Kronikë e zezë

E diel, 18 nëntor 2018

Braktisin foshnjën, arrestohen burrë e grua në Prishtinë

Nga: Bota sot Më: 18 tetor 2017 Në ora: 10:03
Ilustrim

Një burrë dhe një grua janë arrestuar dje në Prishtinë për veprën keqtrajtim apo braktisje të fëmijës.

Sipas raportit policor 24 orësh, i dyshuari mashkull dhe e dyshuara femër janë arrestuar nën dyshimin e bazuar se kanë bërë ndryshimin e statusit të fëmijës të posalindur dhe pas lirimit të fëmijës të posalindur është braktisur nga nëna e saj.

Në bashkëpunim me punëtorin e Qendrës për Punë Sociale foshnja e braktisur është kthyer në vendin e sigurt dhe është nën përkujdesje mjekësore.

Të dyshuarit pas intervistës janë liruar me urdhër të prokurorit kujdestar./BS

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test