Arrestohet i dyshuari për tentim vrasje - Bota Sot
Arrestohet i dyshuari për tentim vrasje

Kronikë e zezë

Arrestohet i dyshuari për tentim vrasje

Më: 14 nëntor 2017 Në ora: 14:26
Ilustrim

Dje, në orët e pasdites, policia në Prizren ka arrestuar të dyshuarin I. M i cili para disa ditëve kishte kryer tentim vrasje.

Te i  dyshuari i është sekuestruar arma e tipit Walther me shtatë fishekë dhe një karikator, me të cilën ka kryer veprën penale.

I dyshuari është intervistuar në prani të avokatit të tij mbrojtës, i njëjti ka pranuar veprën që ka kryer. Pas intervistës me vendim te Prokurorit të Shtetit i njëjti është dërguar ne mbajtje për 48 orë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test