3 vite burg për vjedhje, arrestohet 31-vjeçarja në Korçë - Bota Sot
3 vite burg për vjedhje, arrestohet 31-vjeçarja në Korçë

Kronikë e zezë

E premte, 19 tetor 2018

3 vite burg për vjedhje, arrestohet 31-vjeçarja në Korçë

Më: 13 dhjetor 2017 Në ora: 14:52
Ilustrim

Një 31-vjeçare ka rënë në prangat e policisë Korçë pasi ishte shpallur në kërkim dhe e dënuar me 3 vite për veprën penal: “Vjedhja e kryer duke shpërdoruar detyrën”.

Njoftimi i policisë

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Maliq, në bashkëpunim me Specialistët e Sektorit kundër Krimit Ekonomik e Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë, bënë ndalimin e shtetases në kërkim :

Leonarda Sari, 31 vjeçe, banuese në fshatin Pirg- Maliq.

Ndalimi i saj u bë Gjykata e Rrethit Gjyqësor Korçë, me vendim nr 295 datë 26.09.2013, i lënë në fuqi edhe nga Gjykata e Apelit Korçë, e ka dënuar këtë shtetase me 3 vjet burg, për veprën penale : “Vjedhja e kryer duke shpërdoruar detyrën” parashikuar nga neni 135 i Kodit Penal.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test