Nëna padit të birin në polici, pasi shiti orenditë e shtëpisë - Bota Sot
Nëna padit të birin në polici, pasi shiti orenditë e shtëpisë

Kronikë e zezë

E hënë, 22 tetor 2018

Nëna padit të birin në polici, pasi shiti orenditë e shtëpisë

Më: 12 janar 2018 Në ora: 16:30
Ilustrim

Një nënë nga Berati është detyruar të padisë të birin në polici, pasi ky i fundit i ka bërë gjëmën në shtëpi duke i shitur gjithçka.

Ngjarja ka ndodhur gjatë ditës së djeshme ku 62 vjeçarja A.E., ka kallëzuar djalin e saj 43 vjeç I.E.

Ky i fundit i cili sipas dëshmisë së të ëmës njihej si person problematik pasi luante në lojëra fati i ka shitur të gjitha orenditë shtëpiake për të siguruar para.

Kur ka parë shtëpinë e boshatisur dhe të shitura çdo objekt brenda saj të cilat i kishte siguruar me mundim, 62 vjeçarja nuk ka duruar dot dhe i është drejtuar komisariatit të policisë për ndihmë.

Policia ka bërë të mundur arrestimin e 43 vjeçarit, ndërsa materialet lidhur me këtë rast i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat për veprime të mëtejshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test