Arrestohen shtetasit nga Shqipëria për një grabitje në Prizren

Kronikë e zezë

Arrestohen shtetasit nga Shqipëria për një grabitje në Prizren

Më: 12 shkurt 2018 Në ora: 10:32
Ilustrim

Policia e Kosovës ka arrestuar tre të dyshuar, shtetas të Shqipërisë pasi që të njëjtit kanë hyrë në shtëpinë e viktimës në fshatin Malësi e Re, të Prizrenit.

Të dyshuarit e kanë sulmuar fizikisht dhe ia kanë grabitur portofolin në të cilin kishte 120 euro para dhe dokumentet personale.

Viktima ka pësuar lëndime të lehta trupore dhe i është ofruar tretman mjekësor. Nga të dyshuarit është konfiskuar një veturë e cila është përdoruar në rast. Me vendim të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat