Aksident në Selanik, lëndohen rëndë dy shtetas të Maqedonisë

Kronikë e zezë

Aksident në Selanik, lëndohen rëndë dy shtetas të Maqedonisë

Më: 12 shkurt 2018 Në ora: 17:04
Ilustrim

Dy shtetasit të Maqedonisë u lënduan të shtunën në aksident komunikacioni në Selanik, në afërsi të IKEA-së. Një veturë që ka lëvizur me shpejtësi të madhe, i ka goditur ata. Që të dy, vajza 27 vjeçe, ndërsa burri 38 vjecarë, u transferuan menjëherë në spital.

Një vajzë e cila të shtunën ishte lënduar në aksident komunikacioni në Selanik, është e vendosur në aparaturë mjekësore dhe është në gjendje kritike.

Ndërsa personit tjetër të lënduar to t’i bëhët ndërhyrje kirurgjikale nesër, bën të ditur agjencia AIM, duke u bazuar në të dhënat nga spitali.

Familjarët e të lënduarve, menjëherë u informuan nga Konzullata e Republikës së Maqedonisë në Selanikë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat