Policia ndalon gjashtë migrantë

Kronikë e zezë

Policia ndalon gjashtë migrantë

Nga: A.S Më: 13 shkurt 2018 Në ora: 09:43
Ilustrim

Policia e Kosovës ka ndaluar gjashtë shtetas të huaj të cilët kanë hyrë ilegalisht në Kosovë. Ndalimi i tyre është bërë në qytetin e Ferizajit.

Njësia policore në vend të ngjarjes ka identifikuar dhe njëherit ndaluar gjashtë shtetas të huaj të cilët dyshohet se në Kosovë kanë hyrë në mënyrë ilegale.

Viktimat e kontrabandimit janë dërguar në qendrën për azilkërkues dhe me vendim të prokurorit rasti vazhdon të hetohet në procedurë të rregullt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat