Paditet penalisht komandanti i Stacionit Policor në Vallandovë

Kronikë e zezë

Paditet penalisht komandanti i Stacionit Policor në Vallandovë

Më: 13 shkurt 2018 Në ora: 13:23
Ilustrim

Prokuroria Themelore Publike- Gjevgjeli në policinë e Strumicës ngriti padi penale kundër Z.B.(52) nga fshati Rabrovo të Vallandovës.

Ai është i dyshuari kryesorë për veprës penale “abuzimi i detyrës zyrtare” sepse si komandanti i stacionit policor në Vallandovë nga Ndërmarja Publike ” Pyjet e Maqedonisë”- Filijal “Sallanxhak” nga Vallandova në një numër rastesh urdhëroi blerje të 51,1 metër kub dru për nxehje në vlerë prej 188.932 denarë.

Sipas Ministrisë së Punëve të Brendshme, ish-komandanti ka abuzuar me detyrën zyrtare që i është dhënë atij nga ana e Ministrisë së Punëve të Brendhsme dhe e dëmtoi atë prej një shumë 134.052 denarëshe.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat