Lëndon personin me armë pas mosmarrëveshjes

Kronikë e zezë

Lëndon personin me armë pas mosmarrëveshjes

Nga: Bota sot Më: 14 shkurt 2018 Në ora: 09:22
Ilustrim

I dyshuari  me vendimin e prokurorit dërgohet në mbajtje.

Një person është lënduar dje në rrugën “Llapi” në Prishtinë, pas një mosmarrëveshje me një person tjetër.

“Viktima mashkull K/Shqiptar, ka pranuar trajtim mjekësor pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje është kanosur me armë zjarri si dhe është sulmuar fizikisht nga i dyshuari mashkull K/Shqiptar. Me vendimin e prokurorit është bastisur depoja e lokalit të personit të dyshuar me ç’ rast  janë gjetur dhe konfiskuar tre (3) fishekë kalibra të ndryshëm”, thuhet në raportin policor 24 orësh.

I dyshuari  me vendimin e prokurorit dërgohet në mbajtje.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat