Vrasje dhe vetëvrasje në Koçan - Bota Sot
Vrasje dhe vetëvrasje në Koçan

Kronikë e zezë

Vrasje dhe vetëvrasje në Koçan

Më: 15 shkurt 2018 Në ora: 11:57
Ilustrim

Vrasje dhe vetëvrasje tronditi këtë mëngjes Koçanin. Në orën 03:30 erdhi deri te një qortim familjar, pas së cilës B.L. e sulmoi me thikë gruan e tij.

Pasi që vërejti shenja jete te gruaja e tij, ai filloi ta godasë me çekan në kokë, derisa gruaja ndërroi jetë. Ngjarja e përgjakshme ndodhi në sy të fëmijëve, të vajzës 26 vjeçare, e cila mundohej ta ndalonte të atin, ndërsa djali 13 vjeçarë u fsheh te fqinjët.

“Në atë moment, babi u ngjit në çatinë e shtëpisë, dhe nga një lartësi prej gjashtë metrave u hodh dhe vdiq aty për aty. Ndihma e shpejtë konstatoi vdekjen e dy personave. Një prokuror kompetent nga Prokuroria Themelore Publike e Koçanit, bëri ekspertizë në vendin e ngjarjes së bashku me një ekip krim-teknikës nga Ministria e Punëve të Brendshme. Me qëllim që të vërtetimit të fakteve dhe të zbardhjes së rastit, janë dhënë urdhëra për mbledhjen dhe shqyrtimin e gjurmëve në vendin e ngjarjes, për analiza të gjakut dhe urinës të të vdekurve dhe për kryerje të autopsisë të trupave të të ndjerëve.”, tha Prokuroria Themelore Publike.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test