Investigimi/ Zbulohet rrjeti i lypsave, kush i kontrollon dhe përfiton...

Kronikë e zezë

Investigimi/ Zbulohet rrjeti i lypsave, kush i kontrollon dhe përfiton...

Më: 15 shkurt 2018 Në ora: 22:22
ilustrim

Tema e rradhës që trajtohet nga emisioni ‘Inside’   ka të bëj me varfërinë, lypsarët, detyrim nga familjarët ose lojë me prapavijë, një fenomen i cili kërkon një trajtim ende më serioz nga ana e institucioneve të shtetit të cilat duket se nuk e kanë marrë shumë më seriozitet këtë problematikë që tangon një pjesë të madhe të qytetarëve, shkruan Zhurnal.mk

Emisioni ‘Inside’ si produkt i Agjencisë së lajmeve Zhurnal dhe ZhurnalTV dhe trajton temat më të ndjeshme dhe më interesante që tangojnë qytetarët e vendit tonë. ‘Inside’ këtë herë sjell një temë mjaft të ndieshme, si po funksionojnë lypsarët, kush i kontrollon ato dhe kush përfiton nga ‘tragjedia’ e tyre.

Ndërkohë që krahas stories mbi lypsarët, ‘Inside’ ka realizuar edhe disa biseda me psikolog të cilët kanë trajtuar këtë fenomen si të çuditshëm.

Në vazhdim, mund të ndiqni videon ku shfaqet gjithë emisioni:

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat