I gjenden armë në shtëpi, arrestohen një persona

Kronikë e zezë

I gjenden armë në shtëpi, arrestohen një persona

Më: 16 shkurt 2018 Në ora: 09:32
Ilustrim

Policia e Kosovës ka njoftuar se është arrestuar një person për armëmbajtje pa leje në fshatin Gjonaj në Pejë.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar pasi qe gjate kontrollit ne shtëpinë e tij është gjetur dhe konfiskuar një arme automatike AK-47 me një karikator me 10 fishek te kalibrit 7.62 mm dhe 10 fishek te kalibrit 7.35 mm”, thuhet në njoftimin e Policës.

Ndryshe, me urdhër te prokurorit i dyshuari pas intervistimit lirohet në procedure të rregullt./BS

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat