I sëmuri mental djeg shtëpinë e fqinjit dhe xhamin e fshatit

Kronikë e zezë

I sëmuri mental djeg shtëpinë e fqinjit dhe xhamin e fshatit

Nga: B.S Më: 18 shkurt 2018 Në ora: 09:43
Ilustrim

Policia bën të ditur se një i dyshuari mashkull K/Shqiptar, me të meta mentale dyshohet se ka djegur shtëpinë e fqinjit të tij dhe xhaminë e fshatit. Zjarrfikëseve kanë lokalizuar zjarrin.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Runik të komunës së Skenderajt.

Sipas ankuesit, vlera e dëmit të shkaktuare nga zjarri është rreth 30000  euro.

Njësia policore ka arrestuar të dyshuarin dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat