Rrëzohet një aeroplan rus në Siri, 32 viktima - Bota Sot
Rrëzohet një aeroplan rus në Siri, 32 viktima

Kronikë e zezë

Rrëzohet një aeroplan rus në Siri, 32 viktima

Më: 6 mars 2018 Në ora: 18:14
Aeroplani rus "Antonov-26"

Aeroplani rus "Antonov-26" u rrëzua sot në Siri dhe me këtë rast humbën jetën 32 persona, nga të cilat 26 udhëtarë dhe gjashtë anëtarë të ekuipazhit, njoftoi Ministria e Mbrojtjes e Federatës Ruse.

"Sipas të dhënave paraprake, një problem teknik mund të jetë shkaku i prishjes së avionëve. Sipas raporteve nga vendi, zjarri nuk u hap para përplasjes," thuhet në njoftimin e ministrisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test