37 aksidente trafiku e 1037 gjoba të shqiptuara, ky është 24 orëshi i fundit në Kosovë - Bota Sot
37 aksidente trafiku e 1037 gjoba të shqiptuara, ky është 24 orëshi i fundit në Kosovë

Kronikë e zezë

37 aksidente trafiku e 1037 gjoba të shqiptuara, ky është 24 orëshi i fundit në Kosovë

Më: 6 mars 2018 Në ora: 22:57
Policia e Kosovës

Policia e Kosovës përmes raportit për incidentet e shënuara gjatë 24 orëshit të fundit në Kosovë, ka bërë të ditur që në këtë interval kohor është shënuar një numër i madh i aksidenteve dhe i dënimeve të shqiptuara në trafik.

Statistikat e këtij raporti tregojnë se vetëm në 24 orëshin e fundit janë shënuar gjithësej 37 aksidente trafiku në të gjithë Kosovën, ku 14 nga to ishin me të lënduar.

Numër i madh ishte edhe i gjobave të shqiptuara në trafik, ku Policia e Kosovës shqiptoi gjithësej 1037 dënime.

Ndryshe, ligji për gjobat e reja në komunikacion hyri në fuqi më datë 1 janar të vitit 2018, dhe nga atëherë është vërejtur një rritje e numrit të dënimeve të shqiptuara në trafik, mirëpo pa ulje të bilancit të aksidenteve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test