Arrestohen tre serb që tentuan t'i sulmojnë policët e Kosovës - Bota Sot
Arrestohen tre serb që tentuan t'i sulmojnë policët e Kosovës

Kronikë e zezë

Arrestohen tre serb që tentuan t'i sulmojnë policët e Kosovës

Më: 8 mars 2018 Në ora: 08:40
Ilustrim

Policia e Kosovës me 07 mars 2018, rreth orës 02:15, gjatë patrullimit në fshatin Pasjan, ka vërejtur veturën Audi A-6, me targa NI republika e Serbisë, të parkuar në vend të ndaluar për parkim.

“Të njëjtit i kanë hequr targat e veturës, por në ndërkohë vijnë tre të dyshuarit që të gjithë serb shtetas të Kosovës, të cilët fillimisht nuk i kanë zbatuar urdhëratë e policisë dha pas shqiptimit të dënimit, të njëjtit kanë penguar policët dhe kanë tentuar edhe për ti sulmuar fizikisht. Në rast janë kyçur edhe njësite policore nga Stacioni i Gjilanit, ku janë arrestuat tre të dyshuarit të cilët janë intervistuar nga ana e policisë së Kosovës në prani të avokatëve mbrojtës, të cilët më pastaj me urdhër të prokurorit ndalohen për 48 h”, thuhet në komunikatën për media.

Gjithashtu theksohet se rasti procedohet në prokurori me kallxim penal “Pengim i personit zyrtar në kryerje të detyrës”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test