Aksident në Tiranë-Elbasan, përmbyset makina pranë tunelit - Bota Sot
Aksident në Tiranë-Elbasan, përmbyset makina pranë tunelit

Kronikë e zezë

Aksident në Tiranë-Elbasan, përmbyset makina pranë tunelit

Më: 8 mars 2018 Në ora: 16:50
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Elbasan-Tiranë, ku janë përfshirë disa automjete. Policia njofton se nuk ka të lënduar nga aksidenti, ndërsa dëmet materiale janë të mëdha.

Aksidenti ka ndodhur në pjesën ku autostrada ka pësuar një dëvijim për shkak të rrëshqitjes së dherave. Një prej makinave mendohet se ka mbërritur me shpejtësi më të madhe nga normat e lejura dhe pasi është përplasur me trafikndarësen është përmbysur. Për shumë minuta qarkullimi është ndërprerë, ndërsa në vendngjarje kanë mbërritur mënjëherë forcat e policisë, që po punojnë për zbardhjen e plotë të dinamikës së aksidentit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test