Sherr për pronat, arrestohen xhaja me nipin - Bota Sot
Sherr për pronat, arrestohen xhaja me nipin

Kronikë e zezë

Sherr për pronat, arrestohen xhaja me nipin

Më: 18 mars 2018 Në ora: 10:22
Foto ilustrim

Janë arrestuar nga policia e Elbasanit xhashai dhe nipi i tij pasi janë zënë për çeshtje pronësia dhe janë goditur me mjete të forta.

Në njëftimin e policisë thuhet se Specialistët  e Seksionit për Hetimin e Krimit, në Komisariatin e Policisë Elbasan bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve: Ervin Preçi, 38 vjeçbanuesnëfshatinMurriqan. L.P., 17 vjeçbanuesnëfshatinMurriqan.

Arrestimi i tyre, u bë pasi në fshatin Murriqan, pas një konflikti për motive të dobëta pronësie xhaja dhe nipi dyshohen të kenë goditur njëri - tjetrinme sende të forta.

Si pasojë janë dëmtuar të dy shtetasit të cilët ndodhen në spitalin Kirurgjik Elbasan nën kujdesin e mjekëve. Materialet i laluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan për veprime të mëtejshme për veprën penale "Dhuna në familje".

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test