Goditet me thikë 39 vjeçari, arrestohen agresorët - Bota Sot
Goditet me thikë 39 vjeçari, arrestohen agresorët

Kronikë e zezë

Goditet me thikë 39 vjeçari, arrestohen agresorët

Më: 15 prill 2018 Në ora: 11:44
Ilustrim

Një 39 vjeçar banues në Berat është qëlluar me thikë nga dy shtetas. 

Policia lokale ka arrestuar në flagrancë të rinjtë Ornel Toska, 29 vjeç dhe Engjëll Lamaj, 20 vjeç, të dy banues në lagjen "Çlirim", Berat.

"Arrestimi i tyre u bë pasi në lagjen Dëshmorët e Kombit për motive të dobëta kanë goditur me mjet prerës (thikë), shtetasin M.M, 39 vjeç, banues në lagjen Dëshmorët e Kombit, Berat. I dëmtuari ndodhet në Spitalin Rajonal Berat, nën kujdesin e mjekëve", sqaron policia.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat për veprën penale '’Plagosje e rëndë me dashje e kryer në bashkëpunim".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test