Të mituri serbe i zihen dy qese “Mariuhanë” - Bota Sot
Të mituri serbe i zihen dy qese “Mariuhanë”

Kronikë e zezë

E diel, 21 tetor 2018

Të mituri serbe i zihen dy qese “Mariuhanë”

Më: 15 prill 2018 Në ora: 12:23
Ilustrim

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një mituri serb i janë zënë dy qese me “Mariuhanë”

Në një pikë kontrolli, është ndaluar një automjet pa targa, me vozitës personin moshë e mitur, i dyshuari mashkull K/serb, si dhe tre pasagjer, dy prej tyre të mitur serb/shtetas të Serbis, dhe një mashkull K/serb, të cilët janë arrestuar.

Gjatë legjitimimit dhe kontrollimit në automjet janë gjetur; dy qese të vogla me substancë të dyshuar e llojit “Marihuanë”, një revole plastike, dy armë të ftohta - thika.

Me rastin është njoftua punëtori i qendrës për punë sociale. Me vendimin e Prokurorit vozitësi moshe  e mitur është i dyshuar, kurse tre personat tjerë mbeten ne cilësinë e dëshmitarit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test