Arrestohet për posedim të paautorizuar të narkotikëve - Bota Sot
Arrestohet për posedim të paautorizuar të narkotikëve

Kronikë e zezë

Arrestohet për posedim të paautorizuar të narkotikëve

Më: 15 prill 2018 Në ora: 12:24
Ilustrim

Në një pikë kontrolli, është ndaluar një automjet pa targa, me vozitës personin moshë e mitur, i dyshuari mashkull K/serb, si dhe tre pasagjer, dy prej tyre të mitur serb/shtetas të serbis, dhe një mashkull K/serb, të cilët janë arrestuar.

Gjatë legjitimimit dhe kontrollimit në automjet janë gjetur; dy qese të vogla me substancë të dyshuar e llojit “Marihuanë”, një revole plastike, dy armë të ftohta - thika. Me rastin është njoftua punëtori i qendrës për punë sociale.

Me vendimin e Prokurorit vozitësi moshe  e mitur është i dyshuar, kurse tre personat tjerë mbeten ne cilësinë e dëshmitarit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test