Tri pistoleta poshtë xhupit, 44-vjeçari arrestohet në Morinë - Bota Sot
Tri pistoleta poshtë xhupit, 44-vjeçari arrestohet në Morinë

Kronikë e zezë

E diel, 21 tetor 2018

Tri pistoleta poshtë xhupit, 44-vjeçari arrestohet në Morinë

Më: 15 prill 2018 Në ora: 20:24
Ilustrim

Një 44-vjeçar, shtetas i Kosovës u vu në prangat e policisë kufitare në pikën e Morinës, pasi gjatë kontrollit iu gjetën dhe sekuestruan tre pistoleta.

Hamdi Mavriqi, banues në Prishtinë u kap me 3 pistoleta të llojit “Glock” dhe 25 fishekë.

Kontrolli i tij u krye rastësisht nga shërbimet e policisë dhe armët e zjarrit janë gjetur poshtë xhupit.

Armët e zjarrit, municioni luftarak si dhe automjeti u sekuestruan në cilësinë e provës materiale, ndërsa policia thotë se po hetohet nëse ka persona të tjerë të përfshirë në këtë trafik armësh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test