Policia prish pazarin, kapet “mat” shqiptari me 121 kg drogë në Greqi - Bota Sot
Policia prish pazarin, kapet “mat” shqiptari me 121 kg drogë në Greqi

Kronikë e zezë

Policia prish pazarin, kapet “mat” shqiptari me 121 kg drogë në Greqi

Më: 16 prill 2018 Në ora: 14:05
Ilustrim

Rreth 121 kg marijuanë janë sekuestruar ditën e sotme nga policia greke në kufirin greko-shqiptar.

Operacioni u zhvillua në fshatin Parapotamo të Igumenicës. Policia greke kishte siguruar informacion në rrugë operative për trafikimin e një sasie të madhe droge.

Për këtë bëri një kontroll të imtësishëm të zonës dhe zbuloi 5 çanta me 108 pako që përmbanin 121 kg e 492 gramë marijuanë.

Pranë drogës u kap dhe një 37 vjeçar shqiptar, i cili kishte kryer transportin në kufi. Mësohet se ai ka qenë bashkë me një tjetër shtetas shqiptar, për kapjen e të cilit po vijon kërkimi.

Policia ka pikasur një automjet që ka ardhur për të marrë drgoën dhe ka vënë në pranga drejtuesin e saj, një 50-vjeçar grek.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test