Thikë 20 cm në bark fqinjit, pranga shqiptarit pas sherrit për një shtyllë - Bota Sot
Thikë 20 cm në bark fqinjit, pranga shqiptarit pas sherrit për një shtyllë

Kronikë e zezë

E diel, 21 tetor 2018

Thikë 20 cm në bark fqinjit, pranga shqiptarit pas sherrit për një shtyllë

Më: 16 prill 2018 Në ora: 14:09
Policia Italiane

Në gjendje të dehur, një diskutim mes fqinjësh ka përfunduar në mënyrën më të keqe në Itali ku protagonist është një shqiptar.

Një e dielë e përgjakshme ka nadodhur në zonën e njohur si Villa Estene, në qytetin e Padovas, ku shqiptari i ka ngulur një thikë 20 cm fqinjit të tij duke e plagosur rëndë.

Në pranga përfunduar 61-vjeçari shqiptar Ramazan Sqapi, shqiptar me shtetësi italiane. Ai akuzohet për tentativë vrasje pas plagosjes së 67-vjeçarit Armando Spogolon, i cili është në rrezik për jetën.

Të dy po diskutonin me zëra të ngritur për instalimin e një shtylle, duke bërë që tensionet të përshkallëzohen dhe shqiptari të merrte thikën me të cilin e goditi në bark pensionistin italian, i cili ra menjëherë në tokë por u shpëtua nga djali i tij.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test