Banorët e Gjorçes të revoltuar, kërkojnë më shumë siguri në komunikacion - Bota Sot
Banorët e Gjorçes të revoltuar, kërkojnë më shumë siguri në komunikacion

Kronikë e zezë

E diel, 21 tetor 2018

Banorët e Gjorçes të revoltuar, kërkojnë më shumë siguri në komunikacion

Më: 16 prill 2018 Në ora: 14:29

Banorët e lagjes së Gjorçe Petrovit të revoltuar nga aksidenti në të cilin një fëmije 10 vjeçar u goditë nga një makinë, kanë bllokuar rrugën “Boris Serafov”, ku edhe ndodhi rasti. 

Ata në shenjë revolte janë irrituar edhe nga policia, e cila sipas tyre nuk ka marrë parasysh kërkesat e tyre për vendosjen e semaforëve dhe ndalesave në rrugë. 

Djaloshi i goditur është mbajtur në spital për shkak lëndimeve që ka marrë në kokë. Kryetari i qytetit të Shkupit, para disa ditëve deklaroi se ka kërkuar nga policia që të angazhohet për sigurinë në këtë rrugë por sipas tij një person në MPB po bën pengesa.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test