Padi për dy persona, kanë mashtruar bujqit tetovarë - Bota Sot
Padi për dy persona, kanë mashtruar bujqit tetovarë

Kronikë e zezë

E diel, 21 tetor 2018

Padi për dy persona, kanë mashtruar bujqit tetovarë

Më: 16 prill 2018 Në ora: 16:28
Ilustrim

SPB Tetovë ka ngritur një padi penale kundër P.K.(31) nga Shkupi dhe Z.S.(55) nga fshati Ratae, Tetovë, për shkak të ekzistimit të dyshimeve për kryerjen e shtatëve veprave penale mashtrim.

Në periudhën nga viti 2013 deri në janar të vitit 2018 banorëve nga Shkupi dhe fshatrave Zhilce dhe Ratae, të paditurit për shumë të caktuar i kanë ndihmuar për fitimin e mjeteve të pakthyeshme nga programi i zhvillimit rural edhe pse nuk i kanë plotësuar kushtet ligjore.

Në këtë mënyrë ata kanë shkaktuar një dëm material prej rreth 8.200 euro.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test