Falsifikon shënimet e veturës në Leposaviq - Bota Sot
Falsifikon shënimet e veturës në Leposaviq

Kronikë e zezë

E shtunë, 20 tetor 2018

Falsifikon shënimet e veturës në Leposaviq

Më: 13 maj 2018 Në ora: 13:49
Foto ilustrim

Një shtetas i Serbisë është ndalur nga Policia në fshatin Sarpelj të komunës së Leposaviqit, i cili gjatë legjitimimit dhe verifikimit të mjetit , dyshohet se ka falsifikuar shënimet me tabelat e vendosura në veturë.

Sipas Policisë, vetura mbante tabela të Italisë. Me vendimin e prokurorit vetura  është sekuestruar dhe dërguar për hetime tek terminali doganor-Mitrovicë. 

I dyshuari pas intervistimit lirohet. Rasti mbetet të hetohet.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test