Aksident me tre të lënduar në Vushtrri - Bota Sot
Aksident me tre të lënduar në Vushtrri

Kronikë e zezë

E martë, 16 tetor 2018

Aksident me tre të lënduar në Vushtrri

Më: 13 maj 2018 Në ora: 14:03
Ilustrim

Tre persona janë lënduar në një aksident trafiku mes dy automjetesh.

Aksidenti ka ndodhur në fshatin Bruznik të Vushtrrisë dje rreth orës 7:40.

Sipas raportit të Policisë, i dyshuari deri sa ishte duke drejtuar automjetin e tij nga pakujdesia del në shiritin e kundërt të lëvizjes dhe godet automjetin transportues të cilin e drejtonte viktima.

Si pasojë e aksidentit lëndime trupore kanë pësuar të dy drejtuesit e automjeteve dhe një pasagjer, të cilët janë dërguar në QKUK për tretman mjekësor.

Ndryshe, sipas Policisë, në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit kanë ndodhur 21 aksidente me të lënduar dhe 15 pa të lënduar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test