Vdes një 15 vjeçare në Prizren, bie nga ndërtesa - Bota Sot
Vdes një 15 vjeçare në Prizren, bie nga ndërtesa

Kronikë e zezë

E premte, 16 nëntor 2018

Vdes një 15 vjeçare në Prizren, bie nga ndërtesa

Më: 19 maj 2018 Në ora: 18:00
Ilustrim

Mbrëmë pas mesnate, një 15 vjeçare ka mbetur e vdekur, pasi ka kërcyer nga një ndërtesë e lartë.

Këtë e ka konfirmuar për mediat vendore, zëdhënësi i policisë për rajonin e Prizrenit, Vesel Gashi.

Sipas tij, rasti ka ndodhur mbrëmë rreth orës 00:05 në rrugën “William Wolker”, pasi vajza  ka rënë nga një ndërtesë me lartësi prej 25 metra duke pësuar lëndime vdekjeprurëse.

“Viktima ka ndërruar jetë në spitalin rajonal të Prizrenit, si pasoj e lëndimeve të rënda trupore. Policia ka dalë menjëherë në vendin e ngjarjes dhe është duke punuar intensivisht në zbardhjen e plotë të rrethanave të këtij incidenti, ndërsa me urdhër të prokurorit të shtetit trupi i pajetë është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion”, ka thënë Gashi.

Motivet nuk dihen akoma, derisa policia po merret me rastin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test