Sapo doli nga kamioni përplaset nga makina! Humb jetën shqiptari 44 vjeçar - Bota Sot
Sapo doli nga kamioni përplaset nga makina! Humb jetën shqiptari 44 vjeçar

Kronikë e zezë

E shtunë, 20 tetor 2018

Sapo doli nga kamioni përplaset nga makina! Humb jetën shqiptari 44 vjeçar

Më: 14 qershor 2018 Në ora: 19:12
Ngjarja ka ndodhur në aksin A13, që përshkon Bolonjën dhe Padovan

Një qytetar me origjinë nga Shqipëria ka humbur jetën në mënyrë tragjike këtë të enjte në njërën nga autostradat e Italisë.

Ngjarja ka ndodhur në aksin A13, që përshkon Bolonjën dhe Padovan. 44 vjeçari sapo kishte dalë nga kamioni që drejtonte në korsinë e emergjencës, kur papritmas është gositur brutalisht nga një atuomjet i tipit Volkswagen. 

Shqiptari e ka humbur jetën në vend për shkak të impaktit.

Shoferi i mjetit, një 54 vjeçar italian është shoqëruar nga policia për t’u marrë në pyetje, ndërsa aksidenti ka shkaktuar një trafik të rënduar në autostradë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test