Arrestohet 25-vjeçari, mashtroi dhe hodhi në rrugë 2 refugjatë pasi i mori lekët - Bota Sot
Arrestohet 25-vjeçari, mashtroi dhe hodhi në rrugë 2 refugjatë pasi i mori lekët

Kronikë e zezë

E martë, 13 nëntor 2018

Arrestohet 25-vjeçari, mashtroi dhe hodhi në rrugë 2 refugjatë pasi i mori lekët

Më: 17 qershor 2018 Në ora: 13:46
Policia e Gjirokastrës

Një 25-vjeçar u arrestua nga Policia e Gjirokastrës pasi akuzohet se ka mashtruar duke iu premtuar dy shtetasve të huaj nga vendet e treta se do t’i transportonte në Tiranë me automjetin e tij kundrejt një fitimi prej 100 Eurosh secili.

Laert  Zisi, 25 vjeç, banues në fshatin Tërbuq, Gjirokastër pasi u ka marrë paraprakisht 100 Euro i ka zbritur nga automjeti në afërsi të "Urës së Subashit" ku janë gjetur e  shoqëruar nga shërbimet e Policisë.

Policia thotë se në cilësinë e provës materiale u sekuestrua automjeti tip "Seat Ibiza".

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test