Aksident në aksin Strumicë-Novo Sellë, 11 të lënduar - Bota Sot
Aksident në aksin Strumicë-Novo Sellë, 11 të lënduar

Kronikë e zezë

Aksident në aksin Strumicë-Novo Sellë, 11 të lënduar

Më: 25 qershor 2018 Në ora: 13:56
Ilustrim

Në aksin rrugor Strumicë-Novo Sellë në dalje të fshatit Dabile të Maqedonisë, në orët e para të mëngjesit të sotëm ka ndodhur një aksident me njëmbëdhjetë persona të lënduar.

Nga SPB-ja e Strumicës pohojnë se dy të lënduar kanë marrë plagë më të rënda dhe janë dërguar për në Shkup, ndërsa nëntë të tjerët kanë marrë lëndime më të lehta. Vazhdojnë hetimet për zbardhjen e plotë të rastit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test