Arrestohet i dyshuari për plagosjen e të riut në Prelluzhë - Bota Sot
Arrestohet i dyshuari për plagosjen e të riut në Prelluzhë

Kronikë e zezë

Arrestohet i dyshuari për plagosjen e të riut në Prelluzhë

Më: 5 korrik 2018 Në ora: 15:44
Foto ilustrim

Policia e Kosovës njofton se rreth orës 5 të mëngjesit ka marr një informatë se në spitalin e Mitrovicës në veri ka kërkuar tretman mjekësor një person i lënduar.

Policia menjëherë ka kontaktuar viktimën N. D. 23 vjeçar dhe janë informuar se personi në fjalë, sot rreth orës 03:30 në fshatin Prelluzhë-Vushtrri, para një kafiterie është sulmuar nga një person i panjohur.

Menjëherë pas marrjes së këtij informacioni në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitet e nevojshme policore, të mbështetura edhe nga njësiti rajonal për hetimin e krimeve si dhe njësitë e tjera për ekzaminim të vendngjarjes.

Në kuadër të veprimeve të saj Policia me një intensitet të shtuar ka ndërmarrë një varg veprimesh operative e hetimore, me fokus zbulimin e identitetit dhe vendndodhjen e të dyshuarve të mundshëm si dhe ka zgjeruar rrethin e hetimit në përpjekje për të ndriçuar dhe për të sqaruar të gjitha rrethanat që kanë të bëjnë me rastin.

Si rezultat i kësaj, Policia ka arritur të identifikojë dy persona të dyshuar V. S., 23 vjeçar dhe P. S., dhe të arrestojë të dyshuarit e parë V. S., 23 vjeçar, i cili është intervistuar nga hetuesit rajonalë dhe me urdhër të prokurorit të Shtetit i është caktuar masa e ndalimit policor, kurse i dyshuari i dytë është në kërkim të Policisë.

Ndaj personave të dyshuar është iniciuar rasti ‘vrasje në tentativë'.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...