Në Tabanoc arrestohet një person i kërkuar nga Interpoli - Bota Sot
Në Tabanoc arrestohet një person i kërkuar nga Interpoli

Kronikë e zezë

E mërkurë, 14 nëntor 2018

Në Tabanoc arrestohet një person i kërkuar nga Interpoli

Më: 10 korrik 2018 Në ora: 11:05
Ilustrim

Në pikën kufitare “Tabanoc” ditën e diel, gjatë hyrjes në Republikën e Maqedonisë është arrestuar një shtetas i Serbisë, S.M. (55).

Nga MPB njoftojnë se i njëjti ka qenë i kërkuar me urdhër ndërkombëtar nga ana e Interpolit, me qëllim të ekstradimit të tij në Bukuresht.

I njëjti për procedura të më tejshme është dorëzuar në Prokurorinë Publike në Kumanovë dhe në Gjykatën Themelore në Kumanovë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test