Plagosje me thikë, arrestohet autori. Emri - Bota Sot
Plagosje me thikë, arrestohet autori. Emri

Kronikë e zezë

E premte, 16 nëntor 2018

Plagosje me thikë, arrestohet autori. Emri

Më: 13 korrik 2018 Në ora: 11:09
Foto ilustrim

Një 31 vjeçar banues në Fier është arrestuar nga policia e Tepelenës për plagosjen e një shtetasi me thikë. Në pranga ka rënë Edmir Korçari.

Ngjarja për të cilën akuzohet ka ndodhur në hyrje të qytetit. Korçari  për motive të dobëta ka debatuar e më pas ka tentuar të vrasë me thikë shtetasin O.D, 58 vjeç, banues në Fier, duke i shkaktuar plagë të lehta.

Në cilësinë e provës materiale u bë sekuestrimi i thikës si dhe 1700 lekë.

Materialet në ngarkim të këtij shtetasi i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër për veprime të mëtejshme, për veprat penale të parashikuara nga nenet 76, 22 dhe 279 të  Kodit Penal.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test