Vrasësi i paguar dështon ta vrasë mafiozin - Bota Sot
Vrasësi i paguar dështon ta vrasë mafiozin

Kronikë e zezë

E shtunë, 20 tetor 2018

Vrasësi i paguar dështon ta vrasë mafiozin

Më: 15 korrik 2018 Në ora: 20:46
Pamje nga vendi i ngjarjes

Policia e Nju Jorkut publikoi një video dramatike duke treguar një gangster të njohur, i cili pati fatin për të shpëtuar nga likuidimi i sigurt.

Kamerat e vëzhgimit kapën Salvatore Zotol (41), një anëtar i familjes mafioze Bonano, i cili u fsheh prapa një makine dhe filloi të rrokullisej.

Në atë moment u shfaq një sulmues i maskuar dhe vuri armën e tij në kokë. Ai gjuajti disa plumba dhe, kur ai mbeti pa municion, u arratis.

Zotola u dërgua në një spital me plagë në kraharor dhe në të djathtë, dhe mjekët thanë se është në gjendje stabile.

Mediat amerikane raportojnë se është një çudi që Zotola mbijetoi vrasjen e urdhëruar, ndërkohë që policia po kërkon sulmuesin.

Bonano është një nga pesë familjet mafioze që veprojnë në Nju Jork.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test