E dhimbshme: Vije nga Gjermania, vdes në dasëm - Bota Sot
E dhimbshme: Vije nga Gjermania, vdes në dasëm

Kronikë e zezë

E martë, 16 tetor 2018

E dhimbshme: Vije nga Gjermania, vdes në dasëm

Më: 20 korrik 2018 Në ora: 23:22
Ilustrim

Mbrëmja e kaluar ka qenë fatale për një kosovar nga fshati Kishnicë, me banim në Gjermani.

A.G ishte i ftuar në një dasëm në një nga hotelet e njohura të Prishtinës.

Kur atmosfera po rritej në dasëm, personi në fjalë u gjet në vështirësi pasi që pësoi sulm në zemër.

Pavarësisht transportit të shpejt në një nga spitalet private në afërsi të hotelit, A.G nuk arriti të mbijetoi sulmin duke ndërruar jetë.

Siç e thotë tradita, i gjalli me të gjallin, i vdekuri me të vdekurin, dasma nuk u ndërpre dhe vazhdoi deri në fund, normalisht me shije më të hidhur!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test