Aksident në Mitrovicë, humb jetën një 20 vjeçar - Bota Sot
Aksident në Mitrovicë, humb jetën një 20 vjeçar

Kronikë e zezë

E mërkurë, 17 tetor 2018

Aksident në Mitrovicë, humb jetën një 20 vjeçar

Më: 22 korrik 2018 Në ora: 07:26
Foto ilustrim

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur mbrëmë rreth orës 22:00 në Mitrovicë.

Zëdhënësi i policisë për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti, ka bërë të ditur se nga aksidenti ka humbur jetën R.A. 20vjeçar, ndërsa, i lënduar ka mbetur drejtuesi i automjetit, i cili po trajtohet në QKUK.

“Nga hetimet e zhvilluara në vendin e ngjarjes, shkaktar i aksidentit dyshohet të jetë mospërshtaja e shpejtësisë, humbja e kontrollit të drejtuesit të automjetit BMW, me ç’ rast automjeti del jashtë rrugës ku rrotulliset disa herë”, ka thënë Zahiti.

Sipas tij, trupi i pajetë i viktimës me urdhër të prokurorit është dërguar për obduksion.

Zahiti ka potencuar se policia apelon tek të gjithë pjesëmarrësit në trafikun rrugor, për kujdes dhe vigjilencë të shtuar, duke respektuar të gjitha rregullat dhe dispozitat ligjore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test