Kontrabandonte ari nga Serbia, arrestohet serbi - Bota Sot
Kontrabandonte ari nga Serbia, arrestohet serbi

Kronikë e zezë

E martë, 20 nëntor 2018

Kontrabandonte ari nga Serbia, arrestohet serbi

Më: 9 gusht 2018 Në ora: 11:25
Ilustrim

Policia gjatë një pike kontrolli në fshatin Vranidoll të Prishtinës ka ndaluar veturën me targa te Serbisë, që e ngiste një shtetas serb ku gjatë legjitimimit dhe kontrollimit në veturë i janë gjetur dhe konfiskuar stoli ari e dyshuar si kontrabandë në peshë; 0.496 kg.

 Është njoftuar edhe dogana.

I dyshuari pas arrestimit është intervistimit ku me vendimin e prokurorit lirohet, kurse rasti mbetet të hetohet nga polica.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test