Arrestohet një serb në Shtërpcë, kultivonte kanabis - Bota Sot
Arrestohet një serb në Shtërpcë, kultivonte kanabis

Kronikë e zezë

E premte, 19 tetor 2018

Arrestohet një serb në Shtërpcë, kultivonte kanabis

Më: 11 gusht 2018 Në ora: 13:13
Foto ilustrim

Policia në Shtërpcë ka arrestuar një të dyshuar të nacionalitetit serb pasi që i njëjti kishte mbjellë disa bimë të llojit Kanabis Sativa me gjatësi 210-250 cm.

Njësitë relevante kanë shkuar në vendin e ngjarjes, kanë evidentuar, konfiskuar dhe kanë shkatërruar në oborrin e stacionit policor bimët narkotike. 

Pas intervistimit me vendim të prokurorit i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test